Paint Horse

O koniach i jeździectwie do kupy wzięte xP


#1 2009-05-28 17:34:20

JuL Koniara

Nowicjusz

10296269
Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 4

Odczulanie koni

Hej
Mam problem z moim kucem..
A mianowicie boi się różnych spryskiwaczy..
Odczulam go jako tako, ale dużych rezultatów to nie daje..
a bardzo bym chciała go tego oduczyć..
Najpierw daje mu to powąchać.. potem go dotykam po całym ciele.. jeśli stoi spokojnie pochwalam Go i daje cuksa..
Potem psikam powietrzem z daleka to obserwuje, czasem podejdzie i powącha .. a jak chce Jego popsikać to zmyka..
no taki z nim problem. Nawet grzywy i ogona nie moge mu zpsikać ;//
nie wiem czy się boi tego dźwięku psikpsik czy tego płynu ;/ ?

Nie wiem co mam robić
Prosze pomocy!


Gdy jeździec niewdzięcznie bije i smaga swego konia w niesprawiedliwej karze, koń myśli o jednej ważnej rzeczy- "bez ciebie mogę biec szybciej!"

Offline

 

#2 2009-05-29 22:36:11

Magda

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 29

Re: Odczulanie koni

Wiele koni ma fobię na punkcie spryskiwaczy - to jak najbardziej zrozumiałe. Dla niektórych koni to właśnie ten 'dźwięk' jest taki straszny. Na pewno nie możesz się z tym śpieszyć, na odczulanie potrzeba dużo czasu bo to zależy tylko i wyłącznie od tego jak Ty do tego podejdziesz no i oczywiście od kopytnego. Kurcze, ale więcej Ci nic nie doradzę jeśli to w ogóle można nazwać radą bo nie miałam styczności z owym problemem.

Wiesz, rozwiązaniem może też być używanie nie spray'ów ale płynów w innej postaci. Tyle, że przez to problem nie zniknie ;-/

Offline

 

#3 2009-05-30 09:43:29

JuL Koniara

Nowicjusz

10296269
Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 4

Re: Odczulanie koni

Dziękuje
Tak nie zniknie.., ale on w ogóle wybredny jest.. i nie lubi rzeczy tego typu.
Jeśli gwizdam i spryskuje ogon Super Shine'm to wszystko w porządku jak nie słyszy i jak Go
cokolwiek ziemnego nie dotknie..


Gdy jeździec niewdzięcznie bije i smaga swego konia w niesprawiedliwej karze, koń myśli o jednej ważnej rzeczy- "bez ciebie mogę biec szybciej!"

Offline

 

#4 2009-06-01 00:17:08

mixa

Nowicjusz

Skąd: Konin
Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 44
WWW

Re: Odczulanie koni

mój kon tez strasznie sie tego boi, i tyle razy  go przekonuje o tym a on nic, poprostu boi sie i juz. tez w sumie nie wiem juz sama co zrobic, bo mu gadac to on swoje ;p ale niektóre juz tak maja no i trudno.. moze jakies sposoby trzeba wymyslec czy co ;p ja zaczelam uzywac nie w sprykiwczu ale w takim do smarowania i jest git


Siwe stworki ;* .

Offline

 

#5 2009-06-01 19:35:44

JuL Koniara

Nowicjusz

10296269
Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 4

Re: Odczulanie koni

aahaaś ) jak dalej nie będzie poprawy to zaczne go smarować xdd
on się raczej boi tego dźwięku ;//

skapłam się bo jak byłam w tereniku i jechałam do domku drogą.. i obok mnie przejeżdżało jedno auto takie co nie hałasuje.. i ten nic xd
potem jechał drugie takie co troche hałasowało xdd i się bał i chciał je kopać xdd


Gdy jeździec niewdzięcznie bije i smaga swego konia w niesprawiedliwej karze, koń myśli o jednej ważnej rzeczy- "bez ciebie mogę biec szybciej!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plhale stalowe częstochowa jak wychować szczeniaka wypożyczalnia samochodów dostawczych